Szybka dostawa
Wysoka jakość
Recenzje
4.4
Elastyczna płatność

Twój koszyk jest pusty

Znajdź nas

Dom Mistrza: Producent domków drewnianych

Produkcja domów drewnianych Domu Mistrza odbywa się w naszej fabryce. W ciągu ostatniego roku przetworzyliśmy w niej 6200 m3 drewna!

Najmniejszy dom powstał z mniej niż 1 m3, a największy z 55,5 m3. W naszej ofercie znajdują się domy różnych wielkości - od kilku do kilkuset m2 powierzchni. Rozmiar zależy od potrzeb naszych klientów. Zależy nam na tym, by nasi klienci mogli powiedzieć o swoich domach: “Dom taki jak ja”, dlatego dopasowujemy każdy z naszych projektów do potrzeb klienta.

Dom Mistrza tworzy zespół 80 specjalistów: projektantów, inżynierów, opiekunów klienta, pracowników logistyki i budowlańców. Wznoszenie drewnianych budowli to nasza pasja, więc nie ustajemy w rozwijaniu możliwości Domu Mistrza.

W naszym portfolio znajdują się zarówno domy wykonane na zamówienie, jak i gotowe projekty, które każdorazowo dopasowujemy zarówno do działki, jak i potrzeb klienta. 

wnętrze fabryki producent domków drewnianych

Zdjęcie naszej fabryki

Jak wygląda produkcja domków drewnianych w fabryce Domu Mistrza?

Produkcja domków drewnianych Domu Mistrza trwa od 2008 roku. 93% naszych realizacji to projekty dopasowywane do potrzeb klienta.

W 3 budynkach fabryki, które zajmują powierzchnię 5000 m2, znajdują się zaawansowane technologicznie maszyny, które precyzyjnie przycinają bale drewniane na rozmiar domów zamówionych przez naszych klientów.

producent domów drewnianych - zespół

Dom Mistrza tworzy zespół 80 specjalistów

Zanim jednak drewno trafi do naszej fabryki musi zostać ścięte i pocięte na deski. Następnie schnie na wolnym powietrzu aż osiągnie wilgotność co najwyżej 20%. Najczęściej proces suszenia trwa 2 - 3 lata. Dopiero tak przygotowane deski trafiają do naszej fabryki, gdzie następuje ich selekcja.

Niesamowite właściwości drewna klejonego wynikają nie tylko z świetnej jakości drewna, ale również pieczołowitości z jaką się nim zajmujemy. Nasi pracownicy oglądają każdą przywiezioną deskę i usuwają z niej wszelkie niedoskonałości. Następnie dobierają podobnie wyglądające deski i w specjalnej prasie sklejają je ze sobą w bal.

Kiedy do naszej fabryki trafia opracowany wspólnie z klientem projekt rusza produkcja. Przygotowane wcześniej bale są precyzyjnie przycinane do parametrów projektu.

W naszej fabryce wytwarzamy nie tylko bale na budowle z drewna, ale również okna i drzwi z drewna klejonego, w które wyposażamy nasze domy. 

Produkujemy m.in. drewniane domy całoroczne, domki drewniane rekreacyjne i domy letniskowe.

drewno klejone do produkcji domów

okna od producenta domów drewnianych

Wykorzystujemy najwyższej jakości drewno klejone

Producent domów drewnianych całorocznych 

Domy drewniane całoroczne to budynki, których ściany zewnętrzne posiadają właściwości izolacyjne pozwalające na komfortowe zamieszkiwanie przez cały rok (zgodnie z polską normą Ucmax=0,25 W/m2K). W naszym portfolio znajduje się wiele projektów tego typu budynków, które posiadają:

 • powierzchnię od 65 do 155 m2,
 • 1 - 2 kondygnacji,
 • balkony, tarasy i werandy.

Jako producent domów drewnianych całorocznych wykonujemy dla naszych klientów domy na indywidualne zamówienie. Taki dom może mieć dowolną wielkość, elementy architektoniczne i podział pomieszczeń. Klient może zaprojektować dom razem z naszym zespołem projektowym, bądź wybranym przez siebie architektem.

producent domów drewnianych całorocznych

Wykonujemy również domy na indywidualne zamówienie

Produkowane przez nas całoroczne domy drewniane mają wiele atutów. Posiadają przyjazny mikroklimat i stałe właściwości izolacyjne. Są również o ponad 50% wytrzymalsze od domów z bala klasycznego

Jako, że jesteśmy nie tylko wykonawcą, ale i producentem domków drewnianych, możemy zagwarantować naszym klientom krótki czas pomiędzy złożeniem zamówienia a zakończeniem prac na działce. Najczęściej wyprodukowanie domu drewnianego całorocznego w naszej fabryce zajmuje 6 tygodni. Wzniesienie go na działce 1 - 2 tygodni. Czyli od zamówienia do posadowienia domu na działce może minąć zaledwie 2 miesiące!

Nasze ekipy budowlane specjalizują się w budowie domów z drewna. Nie jest to częsta umiejętność na polskim rynku, dlatego klienci często decydują się na powierzenie nam prac wykończeniowych, położenia dachu, czy ocieplenia

To często dość niezwykła sytuacja dla naszych klientów, że mogą współpracować z jedną firmą od projektu aż do odebrania kluczy. W Domu Mistrza dbamy o klientów kompleksowo.

Zobacz nasze projekty domów całorocznych


Domy drewniane całoroczne - cena

Na cenę produkowanych przez nas drewnianych domów całorocznych największy wpływ mają:

 • skomplikowanie bryły,
 • grubość ścian,
 • metraż,
 • dodatkowe elementy architektoniczne.

Drewno jest wdzięcznym materiałem, który pozwala na dużą wolność architektoniczną. Zarówno bryła, jak i rozkład powierzchni domu w dużej mierze zależą od wyobraźni projektanta i przyszłego właściciela.

W naszej ofercie znajdują się gotowe projekty domów drewnianych całorocznych, o metrażach od 65 - 145 m2. Sarna, która jest domem o powierzchni 104 m2, kosztuje 177 999 zł. To dom, który mieści 3 sypialnie, łazienkę, kuchnię z salonem i kotłownię. 

Większość naszych klientów decyduje się jednak bądź na zmiany w gotowych projektach, bądź na projektowanie domu pod swoje potrzeby od początku. Koszty gotowego projektu i projektu szytego na miarę są podobne.

domy drewniane całoroczne - cena

Większość naszych Klientów decyduje się na zmiany w projekcie

Zobacz ten dom w 3D (działa tylko na komputerze)

Co jest zawarte w cenie naszych domów całorocznych drewnianych?

Budowa domu całorocznego to przedsięwzięcie, które należy dobrze zaplanować finansowo. Staramy się, by nasi klienci byli na każdym etapie procesu byli świadomi ponoszonych kosztów. W cenie domu drewnianego całorocznego produkowanego przez Dom Mistrza znajdują się: zmiany projektu/ przygotowanie projektu, produkcja domu, drzwi i okna, transport oraz budowa na działce klienta.

Wspólne zaprojektowanie domu/ zmiany w gotowym projekcie
Produkcja domu całorocznego w fabryce Domu Mistrza
Drzwi i okna
Transport domku na działkę klienta
Wzniesienie domu całorocznego na działce klienta

W dobrze zaprojektowanych domach lepiej się mieszka. Ważne są jednak nie tylko ogólne zasady i zalecenia, ale też potrzeby przyszłych mieszkańców. Zazwyczaj nawet gotowe projekty należy dostosować do potrzeb klienta. Niezależnie od tego, czy klient projektuje z nami dom od podstaw, czy też wybiera gotowy projekt, nie dopłaca do ceny domku. Warto wiedzieć, że koszt domu z gotowego projektu i projektu tworzonego od podstaw jest w zasadzie taki sam.

Produkcja domu całorocznego drewnianego jest oczywiście zawarta w cenie. Dokładamy starań, by materiał z którego wykonujemy domy naszych klientów był najlepszej możliwej jakości.

Nasze domy wyposażamy w stolarkę okienną i drzwiową. Dbamy o to, by stosowane okna posiadały pakiety o niskich współczynnikach, innymi słowy o ich właściwości izolacyjne.

Transport również jest zawarty w cenie. Kontrola jakości jest dla nas ważna na każdym etapie procesu. 

Po dostarczeniu materiałów na działkę nasza ekipa budowlana wznosi dom zgodnie z najlepszymi standardami. Sposób budowy domu ma kluczowe znaczenie dla jego trwałości. Wynajęcie ekipy budowlanej, która specjalizuje się we wznoszeniu budynków z drewna jest wyzwaniem, dlatego robimy to sami. Klient nie ponosi dodatkowych kosztów.

Dzięki temu, że czuwamy nad powstaniem domu od wyboru drewna, po posadowienie go na działce, mamy pewność, że dostarczamy produkt o najwyższej możliwej do osiągnięcia jakości. To dla nas ważne.

Budowa gotowego domu drewnianego od producenta

W cenę są wliczone transport i budowa

Wspólne zaprojektowanie domu/ zmiany w gotowym projekcie
Produkcja domu całorocznego w fabryce Domu Mistrza
Drzwi i okna
Transport domku na działkę klienta
Wzniesienie domu całorocznego na działce klienta

Czego cena domu drewnianego całorocznego nie zawiera?

Decydując się na budowę domu drewnianego całorocznego warto poznać również prace, które nie są zawarte w cenie domu. Wśród nich znajdują się:

Wykonanie fundamentów
Pokrycie dachu
Wykończenie domku pod klucz
Wykonanie ocieplenia

Wybudowanie fundamentów pod dom całoroczny nie jest zawarte w cenie. Koszt fundamentów może się znacząco różnić w zależności od rodzaju (płyta betonowa, płyta betonowa ze stopami betonowymi, ława fundamentowa, punktowy), ukształtowanie reliefu i możliwości dojazdu sprzętu ciężkiego. Zazwyczaj można nam zlecić dodatkowo wykonanie fundamentu. Koszt 1 m2 fundamentu betonowego wynosi z materiałem 150 - 200 zł. 1 słupek w fundamencie punktowym kosztuje 150 zł.

Nasi klienci często decydują się na pokrycie przez nas dachu pokryciem. Najpopularniejsze są dwie opcje: gont bitumiczny średniej jakości i blachodachówka średniej jakości. Koszt krycia gontem to około 60 zł/ m2, a blachodachówką 110 zł/m2.

Kolejną usługą wartą rozważenia jest zlecenie nam wykończenia domu całorocznego drewnianego pod klucz. W takiej sytuacji klient otrzymuje wykończony dom całoroczny z którego po prostu może zacząć korzystać. Cena wykończenia jest zależna od standardu, który wybierze właściciel i jest ustalana każdorazowo indywidualnie. Szacując wydatki można założyć, że wykończenie domu będzie kosztowało 30 - 50 % wartości domu i zależało od wybranego standardu wykończenia.

Ocieplenie domu całorocznego jest koniecznością. Polskie prawo restrykcyjnie reguluje przepuszczalność cieplną ścian i konieczne jest takie wybudowanie domu, by spełniał założone normy. Koszt ocieplenia prostego w bryle domu o metrażu 100 m2 wełną mineralną wynosi 30 000 - 35 000 zł i zawiera: ocieplenie podłogi 10 cm warstwą, dachu i ścian 15 cm, oraz wykończenie od wewnątrz płytą kartonowo - gipsową, lub od zewnątrz deską elewacyjną. Wykonujemy również docieplenia granulatem celulozowym i pianką poliuretanową.

czego cena domu drewnianego całorocznego nie zawiera

Pokrycie dachu nie jest zawarte w cenie

Wykonanie fundamentów
Pokrycie dachu
Wykończenie domku pod klucz
Wykonanie ocieplenia

Ile trwa produkcja domów całorocznych z drewna?

Czas produkcji domów drewnianych całorocznych w naszej fabryce jest zależny od ich wielkości i skomplikowania bryły. Najczęściej proces produkcyjny zajmuje 5 tygodni od złożenia zamówienia.

Zazwyczaj agenda naszej pracy wygląda następująco:

Czas Proces
1-5 tydzień Produkcja domku w fabryce
5 tydzień Transport na działkę klienta
6-7 tydzień Wzniesienie domu na działce klienta
8 tydzień + Wykończenie domu pod klucz

Często klienci decydują się na więcej szerszy zakres prac. Angażują nas do wylania fundamentów, ocieplenia dachu, podłogi i ścian, pokrycia dachu, czy też wykończenia domu pod klucz zgodnie z projektem. 

Ile trwa produkcja domów całorocznych z drewna?

Czas produkcji zależy od wielkości i skomplikowania bryły domu

Producent domków letniskowych

W Domu Mistrza zajmujemy się produkcją drewnianych domków letniskowych. W Polsce wiele z takich domków można zbudować bez pozwolenia na budowę. W naszej ofercie znajduje się wiele gotowych projektów domów do 35 m2, które można wybudować bez zbędnych formalności. Wiemy jednak, że dla niektórych naszych klientów 35 m2 to za mało, by móc swobodnie spędzać wolne dni, dlatego w katalogu znajdują się też większe gotowe rozwiązania.

Dla nas zadowolenie klienta z wyprodukowanego przez nas drewnianego domku letniskowego ma kluczowe znaczenie, dlatego często projektujemy je od początku z klientami. Cena takiego projektowanego domu nie odbiega od ceny gotowego projektu.

Zobacz nasze projekty domków letniskowych

Producent domków letniskowych

Wiele domków letniskowych można zbudować bez pozwolenia na budowę


Domki letniskowe producent - cena

Domki letniskowe to jeden z naszych wiodących produktów. Przygotowujemy go w wielu wariantach. Na cenę konkretnego domku wpływ mają:

 • skomplikowanie bryły,
 • grubość ścian,
 • metraż,
 • dodatkowe elementy architektoniczne.

Prosty 20-to metrowy domek letniskowy o ścianach wykonanych z deski 34 mm kosztuje około 20 000 zł, jak nasza Sikorka. 56-cio metrowy Flaming wykonany z deski 44 mm kosztuje 37 849 zł. Wiele z naszych domków letniskowych powstaje w oparciu o projekty wykonane z naszymi klientami. Ceny domów wspólnie projektowanych nie różnią się od cen domów gotowych.

Domki letniskowe producent - cena

Duży wpływ na cenę ma skomplikowanie bryły domu


Co jest zawarte w cenie naszych domków letniskowych i rekreacyjnych?

Co ważne dla naszych klientów cena naszych domków letniskowych zawiera materiał na wykonanie domku, który produkujemy w naszej fabryce, ale również wspólne projektowanie domku letniskowego (lub zmiany w gotowym projekcie), wytrzymałe drzwi i okna, transport i wzniesienie domku letniskowego na działce.

Wspólne zaprojektowanie domu/ zmiany w gotowym projekcie
Produkcja domku letniskowego w fabryce Domu Mistrza
Wytrzymałe drzwi i okna z drewna klejonego
Transport domku na działkę klienta
Wzniesienie domku letniskowego na działce klienta

W Domu Mistrza zatrudniamy zespół projektantów, który wspólnie z naszymi klientami wypracowuje rozwiązania szyte na miarę. Niezależnie od tego czy klient decyduje się na zmiany w gotowym projekcie z naszej strony internetowej, czy też projektuje z nami swój domek letniskowy od początku, cały ten proces jest zawarty w cenie domku. Koszt domku z gotowego projektu jest podobny do kosztu domku letniskowego projektowanego od początku.

W cenie zawarta jest też produkcja materiału na domek letniskowy w naszej fabryce. Zależy nam na wysokiej jakości wykonania, dlatego nasze domki letniskowe wyposażamy w stolarkę okienną i drzwiową produkowana z drewna klejonego w naszej fabryce. Posiada ona doskonałe parametry, bo jest wykonana z tego samego drewna co domek. Dzięki temu dopasowaniu zarówno domek letniskowy, jak i stolarka, są długowieczne.

Transport również jest zawarty w cenie. Dla nas ważna jest kontrola jakości na każdym etapie procesu. 

Po dostarczeniu materiałów na działkę nasza ekipa budowlana wznosi dom zgodnie z najlepszymi standardami. Sposób budowy domu ma kluczowe znaczenie dla jego trwałości. Wynajęcie ekipy budowlanej, która specjalizuje się we wznoszeniu budynków z drewna jest wyzwaniem, dlatego robimy to sami. Klient nie ponosi dodatkowych kosztów.

Dzięki temu, że czuwamy nad powstaniem domu od wyboru drewna, po posadowienie go na działce, mamy pewność, że dostarczamy produkt o najwyższej możliwej do osiągnięcia jakości. To dla nas ważne.

Wspólne zaprojektowanie domu/ zmiany w gotowym projekcie
Produkcja domku letniskowego w fabryce Domu Mistrza
Wytrzymałe drzwi i okna z drewna klejonego
Transport domku na działkę klienta
Wzniesienie domku letniskowego na działce klienta

Czego cena domku nie zawiera?

Decydując się na budowę domku letniskowego warto poznać również prace, które nie są zawarte w cenie domku. Wśród nich znajdują się:

Wykonanie fundamentów
Pokrycie dachu
Wykończenie domku pod klucz
Wykonanie ocieplenia

Wybudowanie fundamentów pod domek nie jest zawarte w cenie. Koszt fundamentów może się znacząco różnić w zależności od rodzaju (płyta betonowa, płyta betonowa ze stopami betonowymi, ława fundamentowa, punktowy), ukształtowanie reliefu i możliwości dojazdu sprzętu ciężkiego. Zazwyczaj można nam zlecić dodatkowo wykonanie fundamentu. Koszt 1 m2 fundamentu betonowego wynosi z materiałem 150 - 200 zł. 1 słupek w fundamencie punktowym kosztuje 150 zł.

Domki letniskowe, które wznosimy na działkach klientów, posiadają więźbę dachową, ale wymagają pokrycia gontem bitumicznym lub blachodachówką. Koszt krycia gontem to około 60 zł/m2, a blachodachówką 110 zł/m2.

Kolejną usługą wartą rozważenia jest zlecenie nam wykończenia domku letniskowego pod klucz. W takiej sytuacji klient otrzymuje wykończony domek letniskowy z którego po prostu może zacząć korzystać. Cena wykończenia jest zależna od standardu, który wybierze właściciel i jest ustalana każdorazowo indywidualnie. 

Zawsze warto rozważyć ocieplenie domku letniskowego, gdyż znacząco wpływa ono na komfort użytkowania i ilość miesięcy w roku, kiedy można korzystać z domku. Dla przykładu z domku letniskowego o ścianach grubości 34 mm można korzystać bez ocieplenia jedynie w czasie ciepłych miesięcy. Dodanie ocieplenia wydłuża ten czas o wiosnę i jesień. Koszt ocieplenia dachu, podłogi i ścian 10 cm wełny mineralnej, dla nieskomplikowanego domku letniskowego o metrażu 35 m2 to około 20 000 zł.

Fundamenty w domku drewnianym

Mamy różne sposoby na wykonanie fundamentów

Wykonanie fundamentów
Pokrycie dachu
Wykończenie domku pod klucz
Wykonanie ocieplenia

Ile trwa produkcja domków letniskowych i rekreacyjnych Domu Mistrza?

Czas produkcji domków letniskowych w naszej fabryce jest zależny od ich wielkości i skomplikowania bryły. Najczęściej proces produkcyjny zajmuje 5 tygodni od złożenia zamówienia. 

Zazwyczaj agenda naszej pracy wygląda następująco:

Czas Proces
1-5 tydzień Produkcja domku w fabryce
5 tydzień Transport na działkę klienta
6 tydzień Wzniesienie domu na działce klienta
7 tydzień + Wykończenie domu pod klucz

Dla naszych klientów możemy wykonać cały szereg dodatkowych prac, jak wylanie fundamentów, czy wykonanie wykończenia domku letniskowego pod klucz. O potrzebie wykonania dodatkowych prac warto powiedzieć już podczas zamawiania domku. Dlaczego?

Wylanie fundamentów (co dzięki naszemu rewolucyjnego systemowi płytek stykowych może nie być konieczne) wymaga wykonania dość czasochłonnych prac, które muszą się znaleźć w naszym harmonogramie, by mogły zostać wykonane przed transportem domu. 

Podobnie sprawy mają się z wykończeniem domu pod klucz. Zazwyczaj klienci chcą, by prace wykończeniowe rozpoczęły się tuż po zakończeniu budowy domu. Warto zarezerwować czas naszej ekipy budowlanej najwcześniej, jak to możliwe, by mieć pewność, że prace przebiegną płynnie.

Skontaktuj się z nami

Fabryka domów drewnianych

Wykorzystujemy zaawansowaną technologicznie fabrykę do produkcji naszych domów

Powrót

Projekty domów według potrzeb klienta!

Wybierz projekt, który ci śię podoba albo zaprojektujemy indywidulany projekt razem!

Skontaktuj się ir razem spełnijmy Twoje marzenia!

Złożyć wniosek
dommistrza.pl
TimberCabins

Timber Cabins używa czterech głównych rodzajów plików cookie.

Dommistrza.pl używa czterech głównych rodzajów plików cookie. Kontynuując przeglądanie, wyrażasz zgodę na niezbędne pliki cookie. Możesz również zaakceptować użycie innych plików cookie. Więcej informacji na temat plików cookie i tego, jak ich używamy, można znaleźć w naszym Powiadomieniu o plikach cookie Polityka prywatności i plików cookie. Polityka prywatności