Projekty domów według potrzeb klienta!
Wybierz projekt, który ci śię podoba albo zaprojektujemy indywidulany projekt razem!
Skontaktuj się ir razem spełnijmy Twoje marzenia!
Urządzenie, w takim budynku, jak domek letniskowy wnętrza, często wymaga podjęcia wielu decyzji, od budżetu począwszy, na stylu wystroju kończąc. Drewno to bardzo plastyczny materiał, który świetnie sprawdza się zarówno w klasycznych i nowoczesnych wnętrzach. Warto zobaczyć jak z tematem poradzili sobie projektanci wnętrz i zaczerpnąć z ich projektów inspirację dla własnego domku.
To co wydaje się ciekawe dla projektantów wnętrz, którzy zastanawiają się jak urządzić domek letniskowy, to eksperyment z formą. Drewno świetnie się nadaje zarówno do tego, by stać się głównym i jedynym bohaterem wnętrza, ale również tłem dla intrygujących formami mebli, czy industrialnych elementów konstrukcyjnych.
Właściwie każdy styl zyskuje na użyciu drewnianych elementów. Zarówno łazienka urządzona w minimalistycznym stylu skandynawskim, jak i kuchnia pełna prowansalskich mebli, czy designerski salon z betonowym kominkiem świetnie wyglądają we wnętrzach domów, a przy okazji ocieplają każdą kompozycję
W tym artykule znajdują się 24 zdjęcia obrazujące jak luksusowo mogą wyglądać, w takim budynku jak domek letniskowy wnętrza. Wśród zdjęć znajdują się zarówno salony, jak i łazienki, czy sypialnie. Każde pomieszczenie w drewnianym domu może wyglądać szykownie.
Ten obszerny salon został zaprojektowany przez Murray Arrnott. Wrażenie robi zarówno wysokość sufitów, jak i przeszkleń w pomieszczeniu. W jego centralnym punkcie znajduje się kamienny kominek.
Przy projektowaniu planu jak urządzić domek letniskowy, ważnym elementem jest odpowiednie oświetlenie.
W tym projekcie interesująco rozplanowano je dla przestrzeni - kominek został otoczony światłami punktowymi, pozostałe części otoczenia oświetlają tradycyjne żyrandole i lampy ścienne. Drewniane bale konstrukcyjne i deski wykańczające sufit i podłogę grają główne skrzypce w tej kompozycji.
W drewnianym domu nie każde pomieszczenie musi być wykończone drewnem. Ta łazienka została wykończona eleganckimi kaflami heksagonalnymi. Całość utrzymana jest w odcieniach szarości, delikatnie jedynie oświetlona industrialnymi żarówkami, których światło jest zwielokrotnione lustrzanym odbiciem.
Kolejne wnętrze zaprojektowane przez Murray Arrnott Design. Naprawdę wyróżniający się pomysł na to jak urządzić domek letniskowy. Jego centralnym punktem są wyjątkowe schody, wsparte na balu i wykończone niepowtarzalną balustradą z gałęzi. Całe wnętrze jest zresztą unikalne, a przy tym swobodne i budzące radość.
Taki efekt uzyskano przez pomalowanie ścian na fioletowo i odważne kolorystycznie użycie dodatków. Szalony charakter wnętrza podkreśla kamienne siedzisko umiejscowione pod schodami.
Nowoczesna w formie łazienka wykonana z drewna? Dlaczego nie? W tej 380 m2 posiadłości, zaprojektowanej przez Amaldi Neder Architects łazienki stanowią naturalne przedłużenie sypialni. Wykonane od podłogi po sufit z drewna są świetnym dowodem na to, jak drewno sprawdza się w stylu minimalistycznym. Oszczędna w formie armatura i geometryczna ceramika dodatkowo podkreślają zamierzony efekt. Wnętrze uzupełniają naturalne tkaniny - rolety rolety i puchate ręczniki.
Drewno świetnie się sprawdza w klasycznych kompozycjach. W tej sypialni zostało zastosowane na suficie, ścianach, podłodze, a nawet framugach okiennych. Idealnie dopełniają je meble i tekstylia wykonane z naturalnych materiałów. Całość stanowi harmonijną, delikatną kompozycję.
W tym pokoju to co się najbardziej rzuca w oczy to kształt wnętrza. Pokoje na poddaszu zazwyczaj nie uchodzą za najwygodniejsze, ten jednak ma dość wysoko osadzony sufit. Pięknie upięte zasłony w neutralnym kolorze i charakterne obicie łóżka nadają mu niepowtarzalnego charakteru.
Bielone drewno na suficie, ścianie i podłodze nadaje temu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Jest spokojnie i przytulnie, a dzięki zastosowanej palecie barw, również przestronnie i jasno. Pokój doświetlają okna z dwóch stron, a ciepła dodają mu piec, kremowe meble i tkany dywan.
Odsłonięte elementy konstrukcyjne nadają wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. W tym domu wszystkie powierzchnie pokryte są drewnem, poza niewielką powierzchnią podłogi w kuchni. Charakter wnętrzu nadają współczesne dekoracje, duże wiszące lampy i szare sofy.
Ta sypialnia znajduje się w obszernym domu w Gstaad, który został zaprojektowany przez Amaldi Neder Architectes. Wnętrze zostało zaprojektowane przy użyciu naturalnej palety neutralnych kolorów i miękkich tkanin, takich jak len i wełna. By złamać wszechobecność drewna we wnętrzu ściana za łóżkiem została pokryta mieszanką wełny i kaszmiru. W łazience zastosowano marmur.
Przeszklenie na całą ścianę - oto pomysł na zaprezentowanie otoczenia gościom. Tak doświetlone wnętrze robi świetne wrażenie. Mimo zastosowania drewna na suficie i ścianach nie brakuje w nim światła. Ciekawym akcentem jest stół z krzesłami przywodzący na myśl lata 50.
Tradycyjne drewniane budownictwo może być pewnego rodzaju wyzwaniem przy projektowaniu wnętrza. Okna zazwyczaj są niewielkie, sufity nisko osadzone, a pokoje małej wielkości. Tu projektant postanowił połączyć wiejską tradycję ze stylem współczesnym.
Okna zostały otoczone rzymskimi roletami, pod nimi wybudowano ławy z oparciami, by zmieścić jak najwięcej osób przy stole. Zachwycającym elementem tego wnętrza jest oświetlenie świecami. Musi być absolutnie niezwykłe w zimowe, śnieżne wieczory.
Kiedy dom znajduje się w tak urokliwym zakątku jak ten często jego największym atutem są okna. W tym przypadku czaru dodaje też wysoki sufit i piękne drewniane ściany. Mimo zastosowanych materiałów wnętrze ma zdecydowanie współczesny charakter. Taki efekt został uzyskany dzięki meblom i dywanowi. Stolik kawowy użyty w tym wnętrzu świetnie podkreśla jego charakter.
Wysoki sufit sam w sobie nadaje wnętrzom niesamowitego uroku oraz pozwala na wiele możliwości zagospodarowania przestrzeni. W przypadku tego domu właściciele zdecydowali się na umieszczenie pośrodku antresoli z miejscem sypialnym, która dla bezpieczeństwa została zabezpieczona wypełnioną metalową balustradą. Dzięki temu zabiegowi wystarczyło miejsca na minimalistyczną kuchnię i przestrzeń dzienną. Prostotę i piękno projektu podkreślają drewniane belki sufitowe i oświetlenie.
Wnętrze tego domu umiejscowionego w Oklahomie, nad jeziorem Tenkiller, zostało zainspirowane sztuką aztecką. Sam pokój jest bardzo tradycyjny - ściana z bali, tradycyjny metalowy piecyk umieszczony na kamiennej posadzce, kremowe ściany, czy drewniana posadzka nie odstają zanadto od tego jak wygląda większość domów wybudowanych z bali.
Azteckie wzory całkowicie jednak zmieniły to wnętrze. Zostały konsekwentnie zastosowane na tekstyliach, takich jak zasłony, dywan czy wykończenie sofy. Rzeźby również zostały zainspirowane sztuką aztecką. Przy tym projekcie widać jak duży wpływ na wystrój wnętrza mają dodatki, szczególnie tkaniny.
Rustykalne wnętrze z pięknie wykończoną podłogą, której kolor koresponduje z kolorem sufitu. Centralnym punktem tej symetrycznej przestrzeni jest tradycyjny kamienny kominek, nad którym powieszono tradycyjne narzędzia. Smaczku nadaje wnętrzu kompozycja mebli - kremowe krzesła i szezlong zostały zestawione z tradycyjnym zestawem foteli i podnóżka ze skóry. Dwa puchate pufy i jasne dywany dodają wnętrzu światła i podkreślają jego ciepły charakter. Domek letniskowy wnętrzxa:Wysoki kominek w drewnianym domu
Dowód na to, jak niewiele trzeba dodać drewnianemu wnętrzu, by olśniewało. Piękny drewniany, podkreślony oświetleniem sufit, drewniane drzwi i okna i król tego salonu: kominek. Dzięki niemu tradycyjne wnętrze zostało uwspółcześnione i stało się znacznie ciekawsze. Uzupełnione szerokimi sofami w kremowym kolorze i pięknym współczesnym stolikiem kawowym po prostu zaprasza do wspólnego spędzenia czasu.
To wnętrze zaprojektował znany zespół Les Montagnarnes pod kierownictwem Hélène Roux. Drewniany tradycyjny dom zyskał współczesny oddech. W tym projekcie widać romans współczesnych trendów z tradycyjnymi materiałami. Na suficie i części ścian łazienki zastosowano drewno odporne na wilgoć, z którym koresponduje szafka na umywalkę. Powierzchnie podatne na zachlapanie zabezpieczono grafitowymi, prostokątnymi kaflami, które dla kontrastu zostały uzupełnione jasną fugą. Ciekawym elementem wnętrza jest deszczownica, która swoim wyglądem przypomina wiatrak. Niezwykłe wnętrze!
To wnętrze pochodzi z niesamowitego domu zaprojektowanego przez Nils Holgera Moormanna, czyli czołowego projektanta współczesnych mebli. Wnętrze domu jest co do zasady tradycyjne - bielone kamienne ściany, sufit z drewnianych desek, czy bielone drewno na posadzce sprawiają, że wnętrze jest przyjazne. To co nadaje mu charakteru to dodatki stworzone przez projektanta - lampa, której kable nawinięte są na drewniany kij i zakończone gołymi żarówkami, nowoczesny stół, krzesła, czy kanapa. Kontrast między wnętrzem a meblami i oświetleniem daje ciekawy efekt.
Zaprojektowane przez Studio Frank wnętrze tego drewnianego domu odzwierciedla ciekawy zamysł - połączenie drewna z industrialnym metalem oparcia foteli i betonowym wykończeniem kominka. Mimo tak odważnego zestawienia całość kompozycji jest spokojna ze względu na symetrię wnętrza. Jego ciepły charakter, który jest efektem przede wszystkim materiału, z którego został wykonany dom, czyli z bali, został podkreślony kremowymi sofami, jasnym dywanem, czy drewnianymi stolikami kawowymi. Rozpalony kominek i mnóstwo ciepłych poduszek. Czy trzeba czegoś więcej, żeby poczuć się jak w domu?
Wnętrze drewnianego domu oferuje industrialną i ciepłą atmosferę stworzoną przez idealnie symetryczną konstrukcję i rozmieszczenie mebli. Materiały, które zostały wybrane do salonu, dodają również industrialnego charakteru, takiego jak metalowe siedzenia i kominek. Różne elementy pokoju są dobrze zrównoważone dzięki obecności kremowych sof i miękkiego oświetlenia. Okna wpuszczają dużo światła i oferują wspaniały widok na góry.
Niewątpliwie centralnym punktem tego alpejskiego salonu jest duży drewniany kominek. Po zapaleniu zapewnia ciepło w otoczeniu i zachęca do wspólnego spędzania czasu. Wnętrze wypełnione jest tradycyjnymi meblami, których ton przełamuje jednak współczesna sofa i rustykalny stolik kawowy. Ciekawym akcentem są zabawne futrzane poduszki rozmieszczone na sofie, które korespondują z podwieszoną wyżej głową jelenia. Kompozycję uzupełnia kolekcja ceramiki i piękne lampy.
Dom, w którym śmiało połączono modne białe drewno z tradycyjnym surowym. Kontrast wprowadza ciekawą kompozycję. Z jednej strony białe drewno przywodzi na myśl nowoczesny styl, powiększa przestrzeń i doświetla wnętrza. Z drugiej tradycyjne surowe drewno nadaje wnętrzu charakteru. Intrygujące połączenie trendów i tradycji. Meble inspirowane stylem prowansalskim dodają uroku tej niezwykłej kompozycji. Niewątpliwie ciekawym rozwiązaniem jest biała lakierowana podłoga.
Drewno to ten materiał, który szczególnie zimą sprawia, że ludzie zatapiają się w atmosferze zimowych wakacji w górach. Inspiracją do stworzenia tych rustykalnych drewnianych schodów było schronisko z początku XX wieku. Drewniane nakładane schody z konstrukcją z surowego drewna znacząco odstają od stopni, które je wieńczą. Ciekawym elementem jest również balustrada składająca się z metalowych kutych tralek zwieńczonych poręczą, która komponuje się ze stopniami.
Bardzo ciekawy trzypoziomowy drewniany dom zaprojektowany przez Mélanie Lallemand. Dom jest silnie zainspirowany naturą, szczególnie pobliskim lasem i wodospadem. Widać to zarówno na poziomie wykończenia wnętrza, fasady, a nawet ogrodzenia, które jest zabawną wariacją na temat płotu.
Sam dom jest dość duży, bo jego powierzchnia wynosi 236 m2. Został stworzony z myślą o rodzinie. Jest w nim sporo przestrzeni, w której mieszkańcy mogą spędzać wspólnie czas, ale i miejsca, w których mogą się od siebie odizolować i odpocząć. Dzięki drewnianym akcentom wnętrze domu jest ciepłe. Szczególnie widać to na przykładzie nowoczesnych schodów obłożonych dywanowo drewnem. Szyku dodaje im nowoczesna metalowa balustrada i pochylone drewniane półki w tle.
PS Jeśli interesują Cię informacje o różnych rodzajach schodów drewnianych, tym ile kosztują i od czego to zależy, opisaliśmy to szerzej w naszym poradniku o schodach w domu z drewna.
Piękny rustykalny taras z widokiem na górskie szczyty to z pewnością powód, dla którego właściciele tej nieruchomości do niej wracają. Zastosowane rozwiązania balansują pomiędzy swobodą, a swego rodzaju luksusem. W końcu ile osób ma możliwość przebywać w takich okolicznościach przyrody. Wszystkie użyte materiały są naturalne. Drewno sprawia, że taras jest przyjaznym, ciepłym miejscem, idealnym zarówno na wypoczynek po górskich wędrówkach, jak i do czytania książek, czy rodzinnego spożywania posiłków. Widać, że właściciele byli konsekwentni w doborze wystroju. W tradycyjnym stole z ławą, czy leżakach widać konsekwencję w wyborze naturalnych materiałów. Nawet zastawa stołowa podkreśla ten naturalny szyk.
Górska osada to specjaliści w tym jak urządzić domek letniskowy tak, aby czuć się w nim naprawdę luksusowo. Oferują kilka swoich domków na wynajem i na ich stronie można zobaczyć galerię każdego z nich.
Do tego mają materiał video z przewodnikiem po domku "Mniszkowy Zapiecek".
Opis domku ze strony właściciela:
Deluxe Chalet I Mniszkowy Zapiecek to przytulny i przestronny domek, posiadający dwie sypialnie, łazienkę z prysznicem, salon z dużym kominkiem, wygodną kuchnię z jadalnią, umeblowaną werandę i toaletę.
Powierzchnia domku: 73 m2
Parter: To duża przestrzeń dzienna, z salonem, jadalnią i otwartą świetnie wyposażoną kuchnią. Dodatkowo na tym piętrze zlokalizowana jest toaleta. Na wyposażeniu kuchni znajduje się płyta indukcyjna, kuchenka mikrofalowa, zmywarka, lodówko-zamrażarka, ekspres ciśnieniowy na kawę mieloną, toster i czajnik. Piękny kominek w salonie przypomina piec chlebowy i podkreśla sentymentalny charakter tego luksusowego domu. Znajdująca się przed nim duża sofa narożna jest rozkładana i zapewnia ewentualne dodatkowe miejsce snu dla 2 osób. W przedsionku Chalet Mniszkowego Zapiecka znajdą Państwo niewielkie miejsce na sprzęt narciarski, a na zadaszonej prywatnej werandzie drewniany stół z ławami przy którym można wygodnie spożywać posiłki.
Piętro: Dwie sypialnie, zachodnia i północno-zachodnia zlokalizowane są na piętrze. Roztacza się z nich piękny widok na wzgórza Galicowej Grapy, oraz zachodnią panoramę Tatr. Każda sypialnia posiada łóżko małżeńskie, oraz łóżko pojedyncze. Na piętrze zlokalizowana jest również przestronna łazienka z prysznicem.
Jaki jest Państwa ulubiony styl wystroju dla wnętrz?
Projekty domów według potrzeb klienta!
Wybierz projekt, który ci śię podoba albo zaprojektujemy indywidulany projekt razem!
Skontaktuj się ir razem spełnijmy Twoje marzenia!