Projekty domów według potrzeb klienta!
Wybierz projekt, który ci śię podoba albo zaprojektujemy indywidulany projekt razem!
Skontaktuj się ir razem spełnijmy Twoje marzenia!
Życie codzienne otoczone jest przez liczne budynki z cegły, metalu, oraz szkła. Dlatego myśląc o własnej przestrzeni do wypoczynku, pierwsze na myśl przychodzą nam drewniane domki ogrodowe. Drewno jest materiałem ekologicznym, trwałym, nie powodującym szkodliwego wpływu na zdrowie. Charakteryzuje się również doskonałą cyrkulacją powietrza i trwałością, dlatego zaobserwować można skupiska domów drewnianych - to prawdopodobnie najczęściej widoczne budynki w gospodarstwie litewskim. Jednak wybierając dom na wakacje, brana jest pod uwagę nie tylko jego jakość. Kolejnym dość istotnym czynnikiem jest to, że domy prefabrykowane drewniane, które charakteryzują się unikalną technologią montażu, mogą zostać wyprodukowane i zbudowane u klienta w szczególnie krótkim czasie.
Jak szybko budowane są prefabrykowane domy drewniane?
Decydując się na budowę prefabrykowanego domu drewnianego, chcesz jak najszybciej korzystać z jego zalet. Nie jest rzadkością, że klienci wybierając gotowy projekt domku, zaplanowany zgodnie z ich indywidualnymi życzeniami, myśląc, przy tym, że będą musieli poczekać co najmniej rok na jego wybudowę. Jeśli powierzysz projekt i montaż zespołowi Master House, będziesz szczęśliwym posiadaczem swojego domku już w 6 tygodni!
Nasze prefabrykaty drewniane posiadają unikalną technologię montażu, dzięki czemu klient może w bardzo krótkim czasie wyprodukować i zbudować domek na miejscu. Możesz wybrać gotowy projekt lub zaprojektować swój wymarzony domek z naszym profesjonalnym zespołem projektantów, którzy posiadają wieloletnie doświadczeniem w swojej dziedzinie. Niezależnie od wybranego projektu, wykonamy i zmontujemy domek ogrodowy na Twojej działce nie później niż w ciągu 6 tygodni od złożenia zamówienia.
Jak wybrać domek ogrodowy?
Decydując się na budowę domku ogrodowego na swojej działce, należy przede wszystkim zadecydować o tym, co najważniejsze - czy zaprojektujesz dom samodzielnie, czy wybierzesz gotowy projekt. Choć może się wydawać, że indywidualny projekt domku jest droższy, to wybierając tę opcję płacisz tylko za to, czego potrzebujesz. Dzięki temu możesz obyć się bez wszelkich zbędnych przedmiotów.
Indywidualny projekt domku letniskowego gwarantuje również, że lokal zostanie zaprojektowany w sposób naprawdę dogodny dla Ciebie - możesz zaplanować pokoje i przestrzenie według swoich potrzeb. Całkiem popularnym wyborem dla naszych klientów jest dostosowanie już przygotowanego projektu do ich potrzeb. Pozwala to na uniknięcie wielu prac projektowych i znacznie ułatwia wybór domku.
W podjęciu decyzji o wyborze projektu domku prefabrykowanego drewnianego może pomóc również dobrze oszacowana wielkość i kształt działki - indywidualnie zaprojektowane prefabrykaty drewniane można dostosować do dowolnej działki. Chociaż w przypadku domku ogrodowego zazwyczaj wyobraża się zwykły budynek o bryle kwadratowego drzewa, nie należy ograniczać się do takiego pomysłu. Indywidualnie zaprojektowane prefabrykowane domy drewniane mogą być całkiem nowoczesne, z dużymi panoramicznymi oknami, tarasem o różnych kształtach, a nawet kilkoma drzwiami i oknami ozdobionymi elementami tradycyjnymi, klasycznymi lub nowoczesnymi.
Proces montażu prefabrykowanego domu drewnianego
Montaż każdego drewnianego domku rozpoczyna się od zamontowania solidnej i równej podstawy. Do budowy tego typu domu najczęściej stosuje się plac betonowy, kaflowy lub brukowany, dzięki temu podłoże domu nie leży na gruncie. Dopiero kladąc podstawę domu na przygotowanych wcześniej fundamentach, można przystąpić do montowania ścian. Jeśli domek jest większy, jego budowę rozpoczynamy od ścian zewnętrznych, ścianki wewnętrzne pozostawiamy na później. Nie jest tajemnicą, żeby montaż prefabrykatów drewnianych przebiegał wyjątkowo szybko i bezproblemowo, to domy te muszą mieć doskonale zaprojektowaną konstrukcje, spełniającą wszystkie najważniejsze wymogi.
Po zmontowaniu ścian domu i zamontowaniu konstrukcji podporowej dachu rozpoczyna się montaż pokrycia dachowego i systemu odprowadzania deszczu. Po ostatecznym montażu domku można przejść do jego zewnętrznej i wewnętrznej dekoracji.
Jaki prefabrykat drewniany wybrać?
Materiały budowlane stanowią znaczną część kosztu budowy drewnianego domku, więc nietrudno zgadnąć, że ostateczna cena takiego domku będzie również zależna od materiałów. Przyglądając się bliżej rynkowi prefabrykowanych domów drewnianych nietrudno zauważyć, że domy te powstają z różnych gatunków drewna. Najpopularniejszym wyborem, w naszym kraju, pozostaje drewno świerkowe litewskie i syberyjskie. Jako bardziej powszechną alternatywę można również wybrać drewno sosnowe i modrzewiowe. Średnia cena domu z tych materiałów wahałaby się od 100 do 150 euro za m2.
Przy wyborze drewna należy zwrócić uwagę nie tylko na jego rodzaj, ale także na samą jakość. Jeśli wybierzesz dobrej jakości drewno, to jego doskonała izolacja pozwoli na znacznie dłuższe utrzymanie ciepła w drewnianym domku. Dzięki temu w chłodniejsze dni będzie o wiele wygodniej w nim wypocząć. Decydując się na ogrzanie takiego drewnianego domku, wybór wysokiej jakości drewna do jego budowy również obniży koszty ogrzewania.
Czy konieczne jest docieplenie domku drewnianego?
Nie jest tajemnicą, że dobre ocieplenie domu prefabrykowanego drewnianego wymaga dodatkowego nakładu, a koszt prac ociepleniowych jest w praktyce równy kosztowi docieplenia dowolnego innego budynku o tej samej powierzchni. Dlatego przed podjęciem decyzji i przystąpieniem do procesu ocieplania sugerujemy, aby dokładnie rozważyć nie tylko dobór materiałów, ale także czy budynek faktycznie trzeba ocieplać.
Biorąc pod uwagę fakt, że domek drewniany jest często użytkowany tylko w ciepłym sezonie, a szczelna konstrukcja drewniana sama w sobie zapewnia doskonałą izolację termiczną ze względu na specyficzne właściwości drewna, to potrzeba ocieplenia domku drewnianego staje się w tym przypadku nieznaczna. W praktyce można zauważyć, że domy prefabrykowane drewniane są dość często ogrzewane piecem do zabudowy lub prostym grzejnikiem elektrycznym. W takich przypadkach, jeśli dom jest zbudowany z wysokiej jakości materiałów i ma odpowiednią szczelność i izolację, zainstalowane w ścianach orurowanie grzewcze jak i sam grzejnik szybko ogrzeją wszystkie pomieszczenia i utrzymają ciepło przez dość długi czas.
Jeśli jednak spędzasz czas w takim domku przez cały rok lub jego powierzchnia jest dość duża, warto rozważyć ocieplenie. W takim przypadku drewniany dom stanie się nie tylko znacznie szczelniejszy, ale także mniej chłodny w okresie zimowym.
Szczególnie ważne jest, aby pamiętać, że lepsza izolacja termiczna nie zależy tylko od ocieplonych ścian. Według ogólnych wyliczeń aż 25% strat ciepła przypada na okna i drzwi, a 10-15% na sufit. Dlatego zanim zdecydujesz się na wykonanie prac izolacyjnych, przede wszystkim upewnij się, że dom ma wysokiej jakości okna i drzwi o dobrych właściwościach izolacyjnych. Wybierając prefabrykowane domy drewniane produkowane przez naszą firmę, będziesz cieszyć się najwyższej jakości oknami z dwoma warstwami szkła, otwieranymi uchylnie bądź rozwiernie oraz obudowanymi we framudze z laminowanego drewna klejonego warstwowo. W cenę domu wliczone są również drzwi wewnętrzne oraz zewnętrzne, wykonane z tego samego materiału co framugi okien.
Jakiej wielkości domek ogrodowy można zbudować bez pozwolenia?
To, czy będzie potrzebne pozwolenie na budowę domku ogrodowego, będzie zależało bezpośrednio od powierzchni i wysokości przyszłego domku. Pozwolenie będzie wymagane w przypadku, gdy powierzchnia domku letniskowego/domku ogrodowego przekracza 35 m2 oraz budynek jest wyższy niż 5 m przy dachu stromym i 4 m przy dachu płaskim. W takim przypadku będą miały zastosowanie wszelkie wymagania dotyczące budowy domu mieszkalnego.
Jeżeli jednak zamierzasz wybudować taki domek, przy czym łączna powierzchnia i wysokość lokalu (w tym wiata i lokale przeznaczone do użytkowania) nie będą przekraczać wyżej wymienionych norm, nie będzie potrzebne pozwolenie na budowę. Należy zauważyć, że do powierzchni zabudowy nie wlicza się tarasu, werandy, lub ganku, o ile ich łączna powierzchnia nie przekracza 12m2, przy czym odległość domku od granicy działki nie może być mniejsza niż 3 m. Nawet jeśli planowana konstrukcja nie przekroczy wszystkich przewidzianych wymagań, pozwolenie na jej budowę będzie obowiązkowe w przypadku, gdy działka, na której realizowana jest budowa, wejdzie na teren chroniony.
Projekty domów według potrzeb klienta!
Wybierz projekt, który ci śię podoba albo zaprojektujemy indywidulany projekt razem!
Skontaktuj się ir razem spełnijmy Twoje marzenia!